Tmavé Light

hATEMINER 2.1

Server byl obohacen o ekonomické prvky. Dříve byla možnost (stále bude) obchodovat s obchodníky na vyhrazených místech směnným obchodem, nově však máme plugin k obchodování. Stačí napsat /shop a v GUI lze snadno nakupovat nebo prodávat. Aby hráči měli za co obchodovat, budou zastoupeny tři hlavní příjmy – prodej surovin v obchodě, instantní odměna, ale poměrně malá. Druhou a velmi populární možností je Jobs.

Hráč si může vybrat svou pracovní pozici, může ji kdykoliv změnit, ale s rostoucí úrovní jednotlivé pracovní pozice bude dostávat více peněz. Zcela běžně jsou hráči těžaři, kteří vydělávají těžbou, a čím vzácnější surovina, tím větší peněžní odměna. Hráč peníze dostává automaticky po každém vytěženém bloku. Třetí možností je prodej nebo pronájem regionů. A poslední možností, jak si vydělat, je hlasování pro náš server. Pojďme se blíže podívat na jednotlivé pluginy a příkazy. Tento článek se bude postupem času měnit, zatím zde naleznete základní popisy a příkazy.

Tímto updatem chci dosáhnout větší reálnosti světa. Svou prací si budete vydělávat, když na svém regionu postavíte XP farmu, můžete ji pronajímat. Za peníze si můžete koupit suroviny. Nadále však zůstává možnost u fyzických obchodníků nakupovat zboží za naturálie a ne za virtuální měnu.

Prodej nebo pronájem regionů

Chcete-li třeba prodat region, tak jedním z možností je skrze cedulku.

[arm-sell]                         / DEFINICE, co se bude s regionem dít (sell – prodej, rent – pronájem)

World                               / svět, kde se region nachází, pro regiony v normálním světě se používá „world“

Pole                                   / název regionu který prodáváte nebo pronajímáte

5000                                  / cena

Cedulka se musí nacházet mimo prodávaný region, nebojte, hráči ji nemohou zničit. Chce-li hráč koupit nebo si pronajmout region, klikne pravým tlačítkem na cedulku.

Pro přehlednější informace o vámi vlastněných regionech nebo regionech kterými jste členem, napište příkaz /arm gui. Objeví se GUI, kde můžete procházet regiony, můžete se kliknutím na ně teleportovat, přidávat nebo odebírat další členy, nebo zjisti informace o regionu. Na serveru se bude nacházet vývěska, kde budou hráči přidávat své nabídky.

Detailní informace a veškeré příkazy najdete na této stránce.

Obchodování

GUI nabídku obchodu vyvoláte příkazem /shop. Obchod je velmi intuitivní, materiály jsou rozděleny po kategoriích. Jednotlivý materiál koupíte tak, že kliknete na ikonku požadovaného materiálu, pravým tlačítkem zvolíte prodej vašeho materiálu, levým zase nákup – tím se objeví okno s nákupem nebo prodejem – nalevo jsou fialová skla, nimi mažete navolené množství. Napravo zase přidáváte po definovaném množství. Obchod potvrdíte symbolem papíru nad ikonou suroviny. Pod ikonkou suroviny je možnost koupit celý stack.

Práce

Práce se rozděluje do jednotlivých kategorií. Kategorie si můžete prohlédnout za pomoci příkazu /jobs browse. Vyvolá se tím GUI, kde můžete projít všechny pracovní pozice a jejich popis s odměnami. Pravým tlačítkem si můžete práci vybrat, při najetí na práci, kterou aktuálně zastáváte, můžete stisknutím tlačítka „Q“ práci opustit. Chcete-li manuálně nastavit pozici, tak příkazem /jobs join (nazevpozice), třeba takto /jobs join miner, tím se stanete těžařem. Také bude postaveno místo, kde budou na tabulkách statistiky u jednotlivých pozic, takže hráč bude motivován i levelem… ok, je to pro nás number huntery.

Na serveru se bude nacházet úřad práce, kde i bez příkazového řádku si budete moci vybrat práci. Na tomto místě budou také statistiky nejlepších hráčů na serveru v jednotlivých kategoriích.

Hlasování

Nově je odměna za hlasování, a to v podobě 100 herní měny. Je však pětiprocentní šance, že vyhrajete 1000HTC (HaterCoin), ok, zatím dolarů, a pár diamantů. Tato nabídka se ještě může změnit. Hlasovat je možné jednou za dvě hodiny, během hlasování musíte zadat stejný nick jaký máte na serveru, tím se spáruje vaše odměna s účtem. To, že jste hlasovali, navíc uvidí ostatní hráči. Také si můžete zjistit, kolikrát jste v anketě hlasovali. A k čemu je hlasování dobré? Všimne si nás více lidí, tudíž se naše komunita může rozrůst o další zajímavé lidi. Všem srdečně děkuji a jsem rád, že za náš server budete hlasovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts

Novinky #1

Novinky #1 Změna číslo jedna – survival kombinovaný s creativem Tuto stránku serveru jsem založil s tím, že…

PŘÍKAZY

Registrace /register (vaše heslo bez závorky) – při prvotní návštěvě serveru je potřeba se zaregistrovat, to proto, aby…