Tmavé Light

Novinky #1

Změna číslo jedna – survival kombinovaný s creativem

Tuto stránku serveru jsem založil s tím, že už před rokem bylo pozdě. Myslím si, že hned na začátku měla mít své místo vedle serveru. Situace se změnila, server mám v plánu udržovat a do budoucna, v následujících dvou měsících, hodlám udělat na server placenou reklamu. Vedle reklamy zkusím i proaktivní přístup v komunitách hráčů MC. Je ale těžké sehnat kvalitní hráče na náš typ serveru – téměř čistý survival mnoho lidí nehraje. Po dvou letech se striktnost zařazení serveru do survivalu změnila, mnoho hráčů má výhody – někteří dostávají balíčky surovin, někteří mají creativ. Jedině taková cesta je ta správná pro udržení serveru. Z osobního průzkumu jsem zjistil, že hráči hrající survival mají po čase problém s faktem, že mají všeho hodně a už nejsou motivovaní hrát v tomto režimu. Právě takovým hráčům jsem umožnil používat WE. Výsledek je vesměs pozitivní, udrželo to daleko více hráčů. Proto je na čase dát serveru nový směr, a to kombinovaný survival, kdy po dosažení stavu naplněnosti bych individuálně přistupoval ke každému hráči a rozhodl, zdali by bylo dobré mu dát práva na creative nebo WE.

Udržování komunity

Myslím si, že komunita našeho serveru je skvělá. Podobnou jsem zažil kdysi na téměř identickém serveru, který byl bez náhrady zrušen. Z dnešního pohledu to chápu, adminovi to ze začátku vynášelo, pak už ne. Vzhledem k tomu, že tam byl pořád a měl už tak třicet let, tak asi moc peněz neměl. Nicméně jsou to spekulace a mám teorii, že hlavní důvodem krachu byl survival styl s postupně se hroutící komunikací s hráči. Nebudu úplně jako on, kdy on streamoval  téměř půl dne a tak se s námi bavil, myslím si však, že nějaké streamy bychom někdy mohli udělat. Třeba komentované zápasy v aréně a tak, záznam by pak byl navždy uložen pro nostalgické vzpomínání. Nicméně je to možná důvod, proč Hateminer nemá moc hráčů – držím se toho, že naše skvělá komunita by mohla být náchylná na nové hráče, kteří by mohli dělat potíže. Proto hodně selektuji hráče. Do budoucna bych chtěl udělat dny bez WL, kdy každý bude mít přístup na server. V takové dny budu propagovat server a budu na serveru hlídat. WL je celkem překážka, kdy většina potenciálních zájemců to vzdá ještě před návštěvou serveru.

Eventy by byly zajímavou změnou

Dalším bodem jsou různé aktivity. Nakousl jsem toto téma eventem, kdy někde v horách je vchod do podzemí, kde je plná dvojtruhla diamantů. Dalším eventem jsem chtěl potěšit fanoušky Ištvána, jehož identitu jsem odhalil. Vzhledem k tomu, že se nezachoval moc příjemně, tak je mi to jedno a jeho jméno a jméno jeho slečny schovám někde na mapě. Takový plán jsem měl, na druhou si myslím, že by to chtělo něco více promyšleného a něco, kde se nehledá něčí identita. Pro tuto příležitost bych musel najít někoho kreativního, já osobně v této věci příliš neoslňuji.

Ekonomika, to je otázka s dlouhou historií

Server se pyšní tím, že má minimum pluginů. Dokonce warpy nepovoluji ani těm, kteří dostanou creative. A toto se nikdy nezmění, i já sám létám nebo používám metro, jinak by se ztratilo to kouzlo z cestování a objevování dálek. Na druhou stranu, ačkoliv v roce 2016 dopadlo hlasování o ekonomice spíše negativně. Na druhou stranu hráči, kteří vyslovili souhlas pro zavedení ekonomie na serveru, měli silné argumenty. Najednou by vaše práce měla větší smysl – prodávali byste plodiny, jídlo, materiál a za takové peníze si mohli nakupovat regiony. Regiony jsou v základu dva pro jednoho hráče, na to dnes kašlu, a to jak na velikost, tak na počet. S ekonomikou by ale nastal fakt, že byste mohli mít neomezený počet regionů s větší velikostí. I když vám udělám region navíc, je to vzhledem k novým hráčům méně fér. Proto by to chtělo ten finanční faktor, kdy člověk s větší rozvahou bude volit, co si na pozemku postaví a kde to bude stavět.

Jedno veliké hlavní město

Jelikož spawn serveru není zrovna reprezentativní a nejspíše se na tom již nic nezmění, chtělo by centrum přesunout jinam. Spawn by nadále zůstal na svém místě, ale server by měl jinou dominantu, a to veliké město. Mám vizi, že by se jednalo o funkční město – takže žádné prázdné interiéry, žádné budovy bez schodů, žádné malé budovy, kde interiér je 3×3 kostky. A to jak středověký styl, tak zakomponovat i moderní. Výstavba města by mohlo hráče bavit a server by tak získal dominantní místo.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts

PŘÍKAZY

Registrace /register (vaše heslo bez závorky) – při prvotní návštěvě serveru je potřeba se zaregistrovat, to proto, aby…